Analityczne fakty i mity: Agile i analiza biznesowa

Zapraszam do obejrzenia kolejnego webinaru przeprowadzonego wspólnie z Karoliną Zmitrowicz. Tym razem tematem były popularne mity dotyczące Agile w kontekście analizy biznesowej i inżynierii wymagań. Zapraszam do obejrzenia całości (link poniżej).

Wyjaśnienia 🙂

Materiał zawiera sporo ironicznych i sarkastycznych wypowiedzi, które tracą swój pierwotny sens gdy są wyrwane z kontekstu. Podczas rozmowy omawiamy częste problemy i błędy związane z niewłaściwym zrozumieniem metodyk zwinnych i wynikających z tego, ich niewłaściwym wdrożeniem. Dla uważnego odbiorcy jest to oczywiste, jednak doszły do mnie komentarze, że promuję „patologiczne podejście do Agile”, więc wyjaśniam 🙂

Jestem zwolennikiem zwinnego podejścia do realizowania projektów IT. Myślę, że może ono być z powodzeniem wykorzystane w wielu projektach (chociaż nie wszystkich). Kluczowe jest zrozumienie w, których projektach metodyki zwinne mają sens, a w których nie oraz właściwe ich wdrożenie, poparte głębokim zrozumieniem tematu.

Streszczenie

Czy Scrum wyklucza istnienia analityków? Są oni „gatunkiem na wymarciu”? Czy w Agile nie ma dokumentacji? Jeśli jest to czy dopuszczalne są tylko wymagania w formie User Story, a w postaci diagramów już nie? Podczas webinaru staramy się omówić i „rozprawić” z tymi oraz podobnymi mitami często funkcjonującymi w obiegowej opinii, niestety nawet wśród niektórych specjalistów IT.

Całość nagrania